Jak znaleźć doradcę programu pomocy pracowniczej (EAP)

Program pomocy pracowniczej (EAP) pomaga pracownikom radzić sobie z problemami osobistymi i problemami zdrowia psychicznego, które mogą zakłócać ich życie zawodowe.

W zależności od sytuacji udział osoby w EAP może być dobrowolny lub obowiązkowy.

W tym artykule wyjaśniamy, czym jest program EAP i rodzajów usług, które świadczy. Przedstawiamy również korzyści płynące z poradnictwa EAP zarówno dla pracowników, jak i pracodawców i przedstawiamy wskazówki, jak uzyskać do niego dostęp.

Jaki jest program pomocy pracowniczej?

EAP zapewnia pomoc i wsparcie dla pracowników doświadczających problemów, które mogą wpływać na ich wydajność. W ten sposób EAPS korzyści zarówno pracownikom, jak i ich pracodawcom.

EAP może pomóc pracownikowi poradzić sobie z różnymi problemami, takimi jak:

 • Konflikty w miejscu pracy
 • Trauma związana z miejscem preparat ultracardio+ pracy
 • Obawy dotyczące zdrowia psychicznego, takie jak depresja i lęk
 • Problemy związane z nadużywaniem substancji
 • Problemy związane, takie jak konflikt małżeński

W większości przypadków An, Pracownik może dobrowolnie odnieść się do EAP. W rzadkich przypadkach pracodawca może sprawić, że taki uczestnictwo jest obowiązkowa – na przykład, jeśli policjant strzeli do kogoś lub pracownika, ma zaburzenie używania substancji, które wpływa na ich wydajność.

Co to jest doradca EAP?

Doradca EAP zawiera umowę z EAP w celu wspierania pracowników w trudnych lub trudnych okresach.

W niektórych przypadkach pracodawca korzysta z wewnętrznego doradcy. Na przykład duża organizacja pierwszego respondentka lub organizacja usług publicznych może mieć oddanego doradcę na miejscu.

W większości przypadków pracodawcy zawierają umowę z zewnętrznymi usługami doradczymi. Osoba może być w stanie wybrać własnego doradcę, ale tylko z listy doradców, które obejmuje plan EAP.

Doradcy EAP są zwykle licencjonowanymi terapeutami, co oznacza, że ​​mają przynajmniej tytuł magistra i spełniali państwowe wymagania dotyczące licencji.

Jednak niektórzy pracodawcy zawierają umowę z firmą, w której doradcy kryzysowe bez zaawansowanych poświadczeń odbiera początkowe połączenia telefoniczne. Jeśli dzwoniący potrzebuje dalszej opieki, doradca może skierować dzwoniącego do wykwalifikowanego terapeuty.

Usługi poradnictwa EAP

Doradca EAP może świadczyć szereg usług, w tym:

 • Doradztwo w zakresie zdrowia psychicznego
 • Substancja Wsparcie nadużycia
 • Oceny dotyczące zdrowia psychicznego i nadużywania substancji
 • Doradztwo w grupie lub małżeństwie

Jednak pracodawca danej osoby może zapłacić tylko za określone problemy. Na przykład, jeśli pracownik dąży do pomocy związanej z zespołem stresu pourazowego (PTSD), ich pracodawca może nie być skłonny płacić za poradnictwo za niepowiązane problemy.

Dodatkowo pracodawca może ograniczyć liczbę sesji doradczych, które może mieć dana osoba.

W większości przypadków doradcy EAP oferują opiekę krótkoterminową, w przeciwieństwie do doradztwa, które obejmują wiele miesięcy lub lat.

Korzyści z doradców EAP

Program EAP może pomóc zarówno pracodawcom, jak i pracownikom.

Niektóre potencjalne korzyści dla pracodawców obejmują:

 • Pracownicy bardziej produktywni ze względu W przeciwnym razie pracownicy produktywni z powodu problemów wpływających na ich wydajność w miejscu pracy
 • Mniej nieobecności pracowników
 • Firma, która jest bardziej atrakcyjna dla potencjalnych pracowników z powodu wprowadzenia EAP

Niektóre potencjalne korzyści dla pracowników obejmują:

 • Czuję mniej piętno w poszukiwaniu leczenia problemów ze zdrowiem psychicznym
 • Uczucie zachęty do poszukiwania wcześniejszej pomocy w kwestiach zdrowia psychicznego
 • Otrzymanie bardziej przystępnego dostępu do opieki psychiatrycznej
 • Otrzymanie obowiązkowych poradnictwa EAP, które pomaga im uzyskać poparcie dla problemów ze zdrowiem psychicznym, które w innym przypadku mogą zignorować

Aby uzyskać dostęp do doradcy EAP

Proces dostępu do doradcy EAP różni się w zależności od miejsca pracy.

Istnieją dwie główne trasy do dostępu do doradcy EAP: samoreferralne i obowiązkowe polecenie.

samoreferralne

do doradztwa. Aby to zrobić, osoba powinna skontaktować się z działem zasobów ludzkich (HR) i zapytać o proces używania EAP. Osoba może następnie przejrzeć listę doradców i zadzwonić do wybranego doradcy, aby umówić się na spotkanie.

Gdy pracownicy samowystarczali, program EAP nie dostarcza żadnych danych dotyczących opieki dla swojego pracodawcy. Może jednak dostarczyć anonimowych informacji, które pozwalają pracodawcy określić liczbę pracowników, którzy szukali opieki nad niektórymi problemami w ciągu roku.

Obowiązkowe polecenie

Czasami pracodawca może uczynić pracownikiem uczestnictwa w EAP. W takich przypadkach doradca może przekazać pracodawcy pewne informacje, takie jak weryfikacja, że ​​pracownik uczestniczył w doradztwie. Jednak doradca nie może legalnie przekazać pracodawcy dodatkowe informacje bez zgody pracownika.

Podczas gdy pracodawca może uczestniczyć w EAP w stanie ciągłego zatrudnienia, nie może wymusić frekwencji, jeśli dana osoba jest gotowa zrezygnować lub stracić pracę.

Pytania, aby zadać doradcę

Przed rozpoczęciem porady, osoba powinna zadawać doradcy następujące pytania:

 • Co, jeśli takie informacje będą Dajesz mojemu pracodawcy?
 • Czy są jakieś wyjątki od zasad poufności?
 • Czy istnieją ograniczenia dotyczące tego, o czym mogę mówić w sesjach, za które płaci mój pracodawca?
 • Ile sesji mogę mieć?

Alternatywy

EAP różni się od doradcy, którego osoba widzi poprzez ubezpieczenie sponsorowane przez pracodawcę . Jeśli obie te opcje są dostępne, pracownik może chcieć zważyć korzyści i ryzyko każdego z nich. Jeśli dana osoba szuka porady za pośrednictwem ubezpieczenia, ich pracodawca nie będzie o tym wiedzieć, ale osoba może być konieczna zapłacić więcej.

Niektóre inne opcje, na które pracownicy mogą mieć dostęp do:

 • Inne programy pomocy w miejscu pracy, takie jak rozwiązywanie konfliktów lub sesje mediacyjne za pośrednictwem działu HR
 • Grupy wsparcia, takie jak anonimowy lub alkoholicy anonimowy
 • Wewnętrzne grupy wsparcia, które sponsorzy pracodawcy, zwłaszcza jeśli wielu pracowników zmaga się z podobnymi problemami

Podsumowanie

EAP może być przystępnym sposobem na uzyskanie dostępu do wsparcia zdrowia psychicznego w kwestiach związanych z miejscem pracy lub problemów wpływających na wydajność pracy. Przykłady takich problemów obejmują konflikty w miejscu pracy, problemy związane z używaniem substancji i depresja.

Programy EAP oferują wysokiej jakości opiekę od licencjonowanych specjalistów ds. Zdrowia psychicznego. Jednak szczególne zasady, które każdy program musi przestrzegać, różnią się w zależności od stanu i od jednego pracodawcy do drugiego.

Osoby, które chcą otrzymać poradę za pośrednictwem EAP, powinny skontaktować się z działem HR w celu uzyskania dalszych informacji na temat dostępu do tej usługi.

 • Zdrowie psychiczne
 • Alkohol/uzależnienie/nielegalne narkotyki
 • Lęk/stres

Wiadomości medyczne mają ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpie wyłącznie z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Contents

Bitnami